HHO MOTORTISZTÍTÁS Carbon Engine Cleaning
Motorja erőtlen és füstől vagy járása nem egyenletes esetleg sokat fogyaszt ?!
Mi tudunk segíteni egy új innovatív megoldással a motor szétszerelése nélkül kevesebb mint 60 perc alatt kényelmesen az ön által megjelőlt helyen !
Az alábbi alkatrészeket tisztítja az eljárás:

EGR SZELEP

DPF SZŰRŐ

TURBÓ

SZELEPEK

KIPUFOGÓ RENDSZER
EGR SZELEP
(exhaust gas recirculation)
Az EGR szelep meghibásodására utaló jelek:
- Motorfüstölés, hidegindítási problémák, motorteljesítmény csökkenés, motormegtorpanás, rángatás bizonyos motorterheléseknél.
Az EGR szelep biztosítja az összeköttetést a kipufogócső és a szívórész között és szabályozza a visszavezetett kipufogógáz mennyiségét. Amikor a kipufogógáz egyes összetevőit visszavezetjük a friss, beszívott levegőhöz, az égési hőmérséklet csökken az égéstérben (benzinmotoroknál ≈650 C°-ra, dízelmotoroknál ≈450 C°-ra). Az alacsonyabb égési hőmérséklet megakadályozza a nitrogénoxidok kialakulását. EGR rendszer használatával benzinmotoroknál csökken a tüzelőanyag fogyasztás is, dízelmotoroknál pedig mérséklődik a zajszint.
Az EGR szelep meghibásodásának okai: Mechanikai hiba: Ilyenkor a szelep elkokszolódása (kipufogógázból származó olajköd és korom lerakódás) miatt nem tud lezárni az EGR szelep, csökken a visszavezetett kipufogógáz mennyisége, ezáltal olyan motorüzem-állapotoknál is kipufogógáz kerül a motorba, amikor nem szabadna pl. a hidegindítás vagy az üresjárat során. A vákuumcsövek, és a nyomás-átalakítók meghibásodása is kihat az EGR szelepre, ezért nagyon fontos, hogy ez az alkatrész is megfelelően és tisztán tudjon működni.
DPF Szűrő
( Diesel particulate filter )
Miből lehet tudni, hogy valami nem stimmel?
Ha a kontroll-lámpa világít, egyértelmű a DPF szűrő hibajelenség, de ennek hiányában meg kell tanulnunk olvasni az árulkodó jelekből. Amikor a kocsi elektromos hibát jelez, megeshet, hogy ez szűrőproblémát jelent (a hibakód kiolvasásával tudjuk ezt megállapítani).
Gyanakvásra adhat okot, ha azt tapasztaljuk, hogy az autó egyre sűrűbben regenerál (nem tud jól kiégni a korom). Egy másik látványos megnyilvánulása is lehet annak, hogy a szűrővel baj van, amennyiben azt tapasztaljuk, hogy az autó füstölni kezd (és ez nem volt korábban jellemző), biztosak lehetünk abban, hogy részecskeszűrő hibajelenség ütötte fel a fejét a gépjárműben. A motor is beszédes, ha a fordulatszám nem tudja elérni a 2000-et, a teljesítmény lecsökken, és az autó vészüzemmódba kapcsol.
A DPF jelzőfény ignorálása esetén, relatíve lassú, stop/start mintájú vezetés mellett a korom tovább töltődik kb. 75%-os szintig, ekkor a műszerfal egyéb jelzőfényei is kigyulladhatnak. Ezen a ponton a gyors haladás önmagában nem lesz elegendő és az autó mesterséges beavatkozásra szorul, tehát szerelőhöz kell vinni. Beavatkozásra akkor van szükség, ha az aktív szűrés feltételei nem teljesülnek vagy ha a korom mennyisége olyan szintet ért el, ahol a normál szűrés már nem mehet végbe. Ez kb. 70%-os koromtöltöttségnél következik be. Ekkor a jármű alacsonyabb teljesítményre kapcsol a további károk elkerülése érdekében. Ekkor diagnosztikai eszköz segítségével mehet végbe a szűrés. Kb. 85%-os szint felett a szűrés már nem történhet meg és a részecskeszűrőt ki kell venni tisztítás céljából vagy pedig ha ez nem lehetséges akkor nagyon drágán cserélni.
Turbófeltöltő
Hibajelenségek

kép: turbofelcsiki.hu
A modern jármű-dízelmotorok esetében a turbófeltöltés alkalmazása manapság alapkövetelménynek számít. Ezeket az erőforrásokat az öngyulladásos működési elvükből következően eleve masszívabb motorblokkal építik, így a turbó biztosította nagyobb töltőnyomást károsodás nélkül elviselik. A turbófeltöltés segít a dízelekre jellemző alacsony teljesítmény/tömeg arány javításában és a többletlevegő az égés tökéletességét, így a károsanyag-kibocsátást is javítja.
Szelepek
Mitől hibásodhat meg és miért nem tud működni megfelelően:
forrás: autótechnika - Besze Sándor
Kipufogó, Katalizátor
A katalizátoroknak általában kétféle hibájukkal találkozunk a legsűrűbben.
A motor állapotának függvényében, 150-200000 km-t követően jelentkezik az eltömődés általi teljesítmény-vesztés. Gyengébb lesz az autó, Megnövekszik a fogyasztása. A másik hiba a kerámiatest eltörése. Ezt ütődés, illetve hirtelen felcsapódó nagymennyiségű víz eredménye lehet. Az eltört kerámia csúnya zörgő hangot ad, az állandó ütődés következtében egyre kisebb lesz, apró darabokra törik, a szilánkokat tovább repíti a gázáram, a hátsó dobban pedig csapdába kerül, ezáltal ott is zörgő hangot idézve elő. A darabokra tört kerámia rossz esetben elfordulva akár eltömítve a gáz útját, még a motor lefulladását is okozhatja.
forrás:cseredob.hu
Ha nem sérült a katalizátorod, csak elöregedett, régebbi autó esetén nem fogsz teljesítménycsökkenést tapasztalni, csak jóval nagyobb lesz a károsanyag-kibocsátása az autónak. Azonban a modern 3 komponensre ható katalizátorok esetén az érzékelők rögtön jeleznek a motorvezérlő elektronikának, hogy vészüzemmódban fusson az autó.
forrás:alapjárat.hu